İzsiz tiroid cerrahi literatürdeki ismi ile Transoral Endoskopik Transvestibüler Yaklaşım (TOETVA) dünyada henüz çok yeni uygulanmaya başlanan bir cerrahidir. Teknik Güneydoğu Asya’da geliştirilmiş olup dünyaya yayılmıştır. Temel olarak klasik tiroid (guatr) cerrahisinden farklı olarak boyunda bir iz olmaksızın dudak iç kısmına yapılan üç minik kesiden boyun bölgesine ulaşmayı hedefler. Böylece hastanın boynunda hiçbir iz olmaz. Hastalarımız ameliyat akşamında ağızdan beslenmeye başlar ve dişlerini bile fırçalayabilir. Klasik cerrahide boyunda dikişler varlığından dolayı en az 5 gün yıkanmak önerilmezken bu teknikle opere ettiğimiz hastalarımız hemen ameliyat akşamında duş alabilir.

Büyük avantajları olmakla beraber her tiroid hastalığı bu cerrahi tedavi için uygun değildir. Hangi hastalarda ve hastalıklarda bu işlemin yapılacağına TOETVA cerrahisi ile ilgilenen hekiminiz karar verebilir.

Burak Karabulut İstanbulda Kulak Burun Boğaz camiasında bu operasyonu yapan ilk hekimdir. Detaylı bilgi almak için iletişimine geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Bu site Dr. Burak Karabulut'un resmi kişisel sitesidir. Amaç hastalarımıza KBB hastalıkları hakkında bilgilendirme yapmaktır. Bu sitede yer alan bilgiler KBB hastalıkları uzmanınıza danışmadan uygulanmamalı ve kullanılmamalıdır. Sitemizde yer alan tüm görseller , cerrahi işlem videoları, yorum ve görüntüler kişisel bilgilendirmeyi hedefler. Reklam amacı taşımaz. Tüm görüntüler Dr. Burak Karabulut'a ait olup hastalarının rızası ve bilgisi dahilinde siteye konulmuştur. Konu hakkında medyada doğru bilgi akışını sağlamaya yönelik bu paylaşımlar Dr. Burak Karabulut'un izni olmaksızın herhangibir yerde kullanılamaz, paylaşılamaz. İnternet sitemizdeki bilgi ve paylaşımlar, her hastaya özgü planlanması gereken teşhis ve tedavi yönteminin yerine değerlendirilemez.